ימי שיא אומנויות

פעילויות לנוער של תיאטרון האימפרוב

 פעילויות לנוער

יום אומנויות למגמת תיאטרון  – לבתי ספר על יסודיים

מפגש מעשיר ומגוון לתלמידי מגמת תיאטרון או אומנויות אחרות עם עולם האילתור והאימפרוב, ביום זה נצלול עמוק לתוך חוויה שתאתגר את התלמידים ותרחיב את עולמם ואת שאיפותיהם, זאת ע"י חשיפה ישירה לאימפרוביזציה במספר צורות. יום האימפרוביזציה יכלול סדנאות אימפרוביזציה מגוונות ומופע.

היתרונות של יום אומנויות 

מפגש עם שחקנים עובדים מהשורה הראשונה – בעלי נסיון רב וממובילי סצינת האילתור בארץ

חוויה מרעננת ובעלת רושם חזק – מצוינת לסוף שנה/סיום תהליך או חומר

חשיפה חיובית ומהנה שבאמת תעניין את התלמידים – כיף גדול גם למורים

מעמתת את התלמיד עם נושא ההקשבה והשיתוף – עבודה על דינמיקת הכיתה בסביבה מאפשרת

הרחבת הידע והמיומנויות של התלמידים – מעבר לנלמד בצורה פורמלית

ימי שיא בנושא משחק  

יום שיא חוויתי וחינוכי לשכבה אשר שם דגש והעמקה על עולם התיאטרון בכלל והאילתור בפרט. יום השיא יהיה בנוי ממתחמי פעילות שונים בניהן יעברו הכיתות : תחנת "אימפרוב" תחנת "ליצנות" , תחנות משחקי אלתור ועוד. והכל מוגש באופן קצבי ומשמח לטובת העצמת התלמידים והעלאת נושאי ההקשבה והספורטיביות אצל התלמידים והתלמידות. מתאים גם ליום חשיפה.

את יום השיא נתאים במיוחד לבית הספר שלך ולרמה, גיל ומצב התלמידים ,ניתן לדוגמא להוסיף בסיום ימי שיא הופעת אימפרוביזציה לפי הצורך

לאיזה גיל מתאים יום שיא של תיאטרון האימפרוב?

ימי השיא מתאימים לגילאי חטיבת ביניים, תיכון ומעלה וכן למוסדות חינוך בלתי פורמאלי

הצעה לדוגמא

במסגרת היום, נפעיל 6 סדנאות שונות, כשכל כיתה תעבור ארבע סדנאות, משך כל סדנה – שעה וחצי. הסדנאות כולן חווייתיות והתלמידים מתנסים בתחומי אימפרוביזציה שונים.  בכל סדנה עד 20 תלמידים.

הסדנאות  אקטיביות מאוד ומאפשרות לכל חברי הקבוצה להתנסות בתחום הנלמד.

הסדנאות 

אימפרוב– תרגילים מעולם ה long from improv – אלתור בגרסה הארוכה. בסדנה יכירו התלמידים את עולם האלתור לעומקו, ייחשפו לכלים של השחקן המאלתר בבואו לאלתר מחזה שלם. וילמדו את הכלים הבסיסיים של האימפרוב.

אימפרוביזציה בתנועה –  יחד עם הכוריאוגרפית אביגיל רובין, ילמדו התלמידים לאלתר קטעים תנועתיים ללא מילים.

אימפרוביזציה בסגנון "של מי השורה הזאת"התלמידים אלתרו וישתוללו במשחקי אימפרוביזציה בהם יש לאלתר בתוך מסגרת של כללים. יתנסו ביצירת סצנות בתוך מגבלות פיזיות, מגבלת ותיות או מילים ובהשראת חפצים.

ליצנות – הליצן יכול בגופו, בקולו ובדמיונו להפוך לכל מה שהוא רוצה – גיבור על, נבל, ילד, ילדה, רופא, חולה, סופרמן, קבצן, חיה, ואולי כולם ביחד. יחד עם זאת הוא תמיד יישאר מה שהוא – ליצן.ומהו הליצן? הליצן הוא בפשטות "אני – מְשַׂחֶק". לשחק באמת – זהו עולמו של הליצן.ננסה להגיע ולנגוע במצב של "משחק", דרך הכלים שעומדים לרשות הליצן- דמיון, אלתור, תנועה, קול, מוסיקה, קצב, דמיון, פנטומימה ומעל לכל- רוח המשחק.

אימפרוביזציה מוזיקלית- סדנה סופר כיפית בא ילמדו איך מאלתרים שיר. לא צריך להיות זמר ולא משורר בשביל ליצור

על הבמה שיר סוחף שלא ישכח כל השנה.

יצירת סאטירה לבמה – בסדנה זו מתנסים התלמידים ביצירת קטעי סאטירה ע"פ כתבות וידיעות בעיתונים, דרך אימפרוביזציה לחיפוש הדמויות ועד מציאת דימוי בימתי שיבטא את אמירתם.

בין לקוחותינו

תיכון אלון – רמת השרון

תיכון בליך- רמת גן

תיכון עירוני א'- מודיעין

תיכון לאומנויות ברנקו וייס -בית חשמונאי

עוד בנושא אימפרוביזציה לנוער :

>> קורס קיץ לנוער

>> סדנאות אימפרוביזציה לנוער

/ מאמרים